A A A

Kurdystan oczami kobiet

Mamy przyjemność zaprosić na spotkanie Kurdystan oczami kobiet, które odbędzie się 17.06.2021 o godz. 18.00 za pośrednictwem platformy zoom. Spotkanie jest imprezą towarzyszącą wystawie Kobieta, życie, wolność – życie codzienne i zaangażowanie społeczne kurdyjskich kobiet w Kurdystanie i diasporze odbywającej się do końca czerwca w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

 

 

W spotkaniu wezmą udział:

 

Maria Giedz – dziennikarka, która od początku lat 90tych podróżowała w region Kurdystanu, autorka kilku książek o Kurdystanie.

Olga Ślepowrońska - psycholożka, animatorka kultury. W latach 2010 - 2014 realizowała w Kurdystanie projekt z edukacji emocjonalnej, później zaangażowana w promocję kurdyjskiej kultury w Polsce

Jaga i Maja - aktywistki z kolektywu Warszawa Dla Rojavy, zajmują się działaniem na rzecz Kurdyjek i Rojavy, przy wsparciu międzynarodowej organizacji Womend Defend Rojava.

 

Prowadzenie: Joanna Bocheńska

Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

 

 

Join Zoom Meeting

Meeting ID: 927 6363 4120

 

 

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu badawczego Aktywizm i jego moralne i kulturowe podstawy: alternatywne obywatelstwo i rola kobiet w Kurdystanie i diasporze (ALCITfem) finansowanego ze Funduszy Norweskich przez Narodowe Centrum Nauki.